ASTM E413 Akustik Derecelendirme Ses Yalıtımı için Standart Sınıflandırma

ASTM Testleri

ASTM E413 Akustik Derecelendirme Ses Yalıtımı için Standart Sınıflandırma

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E413 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu sınıflandırma, üçte bir oktav bantlarında elde edilen ses zayıflamasının laboratuvar ve saha ölçümleri için tek sayılı akustik derecelendirmelerin hesaplanmasına yönelik yöntemleri kapsar.

ASTM E413 Akustik Derecelendirme Ses Yalıtımı için Standart Sınıflandırma

Tek rakamlı derecelendirmeye verilen ad, bu sınıflandırmayı çağıran test yöntemi tarafından atanır.

Bu sınıflandırmayı gerektiren test yöntemleri şunları içerir:

Test Yöntemi E90: Tek rakamlı derecelendirmeye ses iletim sınıfı (STC) denir.
Test Yöntemi E336: Tek sayı derecelendirmeleri, gürültü yalıtım sınıfı (NIC), normalleştirilmiş gürültü yalıtım sınıfı (NNIC), görünür ses aktarım sınıfı (ASTC) ve alan ses aktarım sınıfıdır (FSTC).
Test Yöntemi E596: Tek rakamlı derecelendirme, gürültü izolasyon sınıfı (NIC) olarak adlandırılır.
Test Yöntemi E1414: Tek rakamlı derecelendirmeye tavan zayıflama sınıfı (CAC) denir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E413 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp