ASTM E45 Çeliğin İçerme İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E45 Çeliğin İçerme İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM E45 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart, dövme çeliğin metalik olmayan inklüzyon içeriğini belirlemek için bir dizi tanınmış prosedürü kapsar. Makroskopik yöntemler, makro aşındırma, kırılma, düşürme ve manyetik parçacık testlerini içerir. Mikroskobik yöntemler, genel olarak kabul edilen beş inceleme sistemini içerir.

ASTM E45 Çeliğin İçerme İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Bu mikroskobik yöntemlerde, inklüzyonlar, kimyasal kimliklerine değil, morfolojideki benzerliklere dayalı bir kategoriye atanır. Morfolojik olarak benzer kapanımlar arasında basit bir ayrım yapmaya izin veren metalografik teknikler kısaca tartışılmıştır. Yöntemler öncelikle katkı maddelerini derecelendirmeye yönelik olsa da, karbürler, nitrürler, karbonitridler, borürler ve metaller arası fazlar gibi bileşenler, bazı mikroskobik yöntemler kullanılarak derecelendirilebilir.

Bazı durumlarda, çelik dışındaki alaşımlar, bu yöntemlerden biri veya birkaçı kullanılarak derecelendirilebilir; yöntemler çelikler üzerinde kullanımları açısından anlatılacaktır. Çeliğin tipine ve gerekli özelliklere bağlı olarak, inklüzyon içeriğini belirlemek için makroskopik veya mikroskobik bir yöntem veya iki yöntemin kombinasyonları en tatmin edici bulunabilir.

Bu test yöntemleri yalnızca önerilen test yöntemleriyle ilgilidir ve içlerindeki hiçbir şey, herhangi bir çelik kalitesi için kabul edilebilirlik sınırlarını tanımladığı veya belirlediği şeklinde yorumlanmamalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler dönüşümlerdir ve yaklaşık değerlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E45 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp