ASTM E45 Çeliğin İçerme İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM E45 Çeliğin İçerme İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM E45 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, dövme çeliğin metalik olmayan inklüzyon içeriğini belirlemek için bir dizi tanınmış prosedürü kapsar.

ASTM E45 Çeliğin İçerme İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemleri

Makroskopik yöntemler, makro aşındırma, kırılma, düşürme ve manyetik parçacık testlerini içerir. Mikroskobik yöntemler, genel olarak kabul edilen beş inceleme sistemini içerir. Bu mikroskobik yöntemlerde, inklüzyonlar, kimyasal kimliklerine değil, morfolojideki benzerliklere dayalı bir kategoriye atanır.

Morfolojik olarak benzer kapanımlar arasında basit bir ayrım yapmaya izin veren metalografik teknikler kısaca tartışılmıştır. Yöntemler öncelikle katkıları derecelendirmeye yönelik olsa da, karbürler, nitrürler, karbonitridler, boritler ve metaller arası fazlar gibi bileşenler, bazı mikroskobik yöntemler kullanılarak derecelendirilebilir.

Bazı durumlarda, çelik dışındaki alaşımlar, bu yöntemlerden biri veya birkaçı kullanılarak derecelendirilebilir; yöntemler çelikler üzerinde kullanımları açısından anlatılacaktır.

Bu test yöntemleri, mikroskobik yöntemler A ve D'ye göre otomatik görüntü analizini kullanarak JK tipi dahil etme derecelendirmelerini gerçekleştirmek için prosedürleri kapsar.

Çeliğin tipine ve gerekli özelliklere bağlı olarak, inklüzyon içeriğini belirlemek için makroskopik veya mikroskobik bir yöntem veya iki yöntemin kombinasyonları en tatmin edici bulunabilir.

Bu test yöntemleri yalnızca önerilen test yöntemleriyle ilgilidir ve içlerindeki hiçbir şey, herhangi bir çelik kalitesi için kabul edilebilirlik sınırlarını tanımladığı veya belirlediği şeklinde yorumlanmamalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E45 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp