ASTM E646 Çekme Gerilme-Sertleşme Üsleri için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM E646 Çekme Gerilme-Sertleşme Üsleri için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E646 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, plastik akış davranışının giriş bölümünde verilen güç eğrisine uyduğu metal levha malzemelerin gerilim testiyle gerinim sertleşmesi üssünün belirlenmesini kapsar.

ASTM E646 Çekme Gerilme-Sertleşme Üsleri için Standart Test

Tek bir güç eğrisi, verim ve boyun verme arasındaki tüm gerilim-gerinim eğrisine tatmin edici bir uyum sağlamayabilir. Böyle bir durumda, bu test yöntemi kullanılarak anlaşma ile gerinim sertleştirme üssünün birden fazla değeri elde edilebilir.

Bu test yöntemi özellikle kalınlığı en az 0,005 inç (0,13 mm) olan ancak 0,25 inç'ten (6,4 mm) fazla olmayan metalik sac malzemeler içindir. Yöntem başarıyla uygulandı ve anlaşma ile diğer formlara ve kalınlıklara uygulanabilir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Gerinim sertleştirme üssünün değeri, n , birimi yoktur ve belirlenmesinde kullanılan birimlerden bağımsızdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E646 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp