ASTM E647 Yorulma Çatlak Büyüme Hızlarının Ölçümü için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E647 Yorulma Çatlak Büyüme Hızlarının Ölçümü için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM E647 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, eşiğe yakın değerden K max kontrollü kararsızlığa kadar yorulma çatlağı büyüme oranlarının belirlenmesini kapsar.

ASTM E647 Yorulma Çatlak Büyüme Hızlarının Ölçümü için Standart Test Yöntemi

Birkaç farklı test prosedürü sağlanmıştır, optimum test prosedürü öncelikle ölçülecek yorulma çatlağı büyüme hızının büyüklüğüne bağlıdır.

Bu test yöntemiyle test edilebilecek malzemeler, numuneler burkulmayı önleyecek yeterli kalınlığa ve test sırasında ağırlıklı olarak elastik kalacak yeterli düzlemsel boyuta sahip olduğu sürece kalınlık veya mukavemet açısından sınırlandırılmaz.

Orantılı düzlemsel boyutlara sahip bir dizi numune boyutu sağlanmıştır, ancak boyut, akma dayanımı ve uygulanan kuvvet için ayarlanacak şekilde değişkendir. Numune kalınlığı, düzlemsel boyuttan bağımsız olarak değişebilir.

Bu yöntemde yer alanlardan farklı numune konfigürasyonları, iyi yapılandırılmış stres-yoğunluk faktörü kalibrasyonlarının mevcut olması ve numunelerin test sırasında ağırlıklı olarak elastik kalması için yeterli düzlemsel boyutta olması şartıyla kullanılabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E647 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp