ASTM E648 Radyan Isı Enerjisi Kaynağı Kullanan Zemin Kaplama Sistemlerinin Kritik Radyan Akısı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E648 Radyan Isı Enerjisi Kaynağı Kullanan Zemin Kaplama Sistemlerinin Kritik Radyan Akısı için Standart Test Yöntemi

Bu yangın test-tepki standardı, bir test odasında kademeli bir radyant ısı enerjisi ortamında yanan bir ateşleme kaynağına maruz kalan yatay olarak monte edilmiş zemin kaplama sistemlerinin kritik ışıma akısının ölçülmesi için bir prosedürü kapsar. Bir numune, alt tabaka, simüle edilmiş bir beton yapısal zemin üzerine monte edilir, simüle edilmiş bir yapısal zemine yapıştırılır veya başka bir şekilde tipik ve temsili bir şekilde monte edilir.

ASTM E648 Radyan Isı Enerjisi Kaynağı Kullanan Zemin Kaplama Sistemlerinin Kritik Radyan Akısı için Standart Test Yöntemi


Bu yangın-test-tepki standardı, alev söndüğünde kritik ışıma akısını ölçer. Zemin kaplama sistemleri için yangına maruz kalma davranışının bir yönünü tahmin etmek için bir temel sağlar. Uygulanan radyan akısı, bitişik bir oda veya bölmede tam gelişmiş bir yangından üst yüzeyleri alevler veya sıcak gazlar veya her ikisi ile ısıtılan bir binanın zeminlerine çarpması muhtemel termal radyasyon seviyelerini simüle eder. Standart, binaların koridorlarında veya çıkış yollarında gelişen yangınların önemli bir yangına maruz kalma bileşenini simüle etmek için geliştirilmiştir ve koridorlar veya çıkış yolları dışındaki bina alanlarındaki zemin kaplamasının alev yayma davranışını tahmin etmede rutin kullanıma yönelik değildir.


Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve tanımlamak için kullanılır, ancak tek başına malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri kapsamaz. Gerçek yangın koşulları altında.


Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.


EUROLAB, üreticilere ASTM E648 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp