ASTM E659 Kimyasalların Kendiliğinden Tutuşma Sıcaklığı için Test

ASTM Testleri

ASTM E659 Kimyasalların Kendiliğinden Tutuşma Sıcaklığı için Test

EUROLAB laboratuvar ASTM E659 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart,eşit şekilde ısıtılmış bir kapta atmosfer basıncında havadaki sıvı bir kimyasalın sıcak ve soğuk alev kendiliğinden tutuşma sıcaklıklarının belirlenmesini kapsar.

ASTM E659 Kimyasalların Kendiliğinden Tutuşma Sıcaklığı için Test

Belirli sınırlamalar dahilinde, bu test yöntemi, test sıcaklığının altındaki sıcaklıklarda kolayca eriyen ve buharlaşan katı kimyasalların kendiliğinden tutuşma sıcaklığını ve atmosferik basınç ve sıcaklıkta gaz halindeki kimyasalları belirlemek için de kullanılabilir.

Bu standart, kontrollü laboratuvar koşullarında ısı ve aleve tepki olarak malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin özelliklerini ölçmek ve tanımlamak için kullanılmalı ve malzemelerin, ürünlerin veya malzemelerin yangın tehlikesini veya yangın riskini tanımlamak veya değerlendirmek için kullanılmamalıdır. gerçek yangın koşulları altında montajlar. Bununla birlikte, bu testin sonuçları, belirli bir son kullanımın yangın tehlikesi değerlendirmesiyle ilgili tüm faktörleri hesaba katan bir yangın riski değerlendirmesinin unsurları olarak kullanılabilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E659 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp