ASTM E662 Katı Malzemeler Tarafından Üretilen Dumanın Spesifik Optik Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E662 Katı Malzemeler Tarafından Üretilen Dumanın Spesifik Optik Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E662 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu yangın testi tepki standardı, 1 inç (25,4 mm)'ye kadar (25,4 mm) kalınlıklarda dikey konumda monte edilen katı malzemeler ve tertibatlar tarafından üretilen dumanın spesifik optik yoğunluğunun belirlenmesini kapsar.

ASTM E662 Katı Malzemeler Tarafından Üretilen Dumanın Spesifik Optik Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

Ölçüm, alevsiz pirolitik bozunma ve alevli yanma nedeniyle kapalı bir oda içinde biriken duman (askıda katı veya sıvı parçacıklar) tarafından bir ışık huzmesinin zayıflaması ile yapılır.

Sonuçlar, geometrik bir faktörden türetilen spesifik optik yoğunluk ve duman konsantrasyonunun bir ölçüm özelliği olan ölçülen optik yoğunluk cinsinden ifade edilir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçer ve açıklar, ancak gerçek yangın koşulları altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri tek başına kapsamaz.

Bu standart, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E662 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp