ASTM E70 Cam Elektrotlu Sulu Çözeltilerin pH Değerleri için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E70 Cam Elektrotlu Sulu Çözeltilerin pH Değerleri için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E70 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, cam elektrot ile sulu çözeltilerin pH değerlerinin elektrometrik ölçümü için aparat ve prosedürleri belirtir. Çözümlerin hazırlanma şekli ile ilgilenmez.

ASTM E70 Cam Elektrotlu Sulu Çözeltilerin pH Değerleri için Standart Test Yöntemi

İyi hassasiyette pH ölçümleri, yüksek konsantrasyonlarda elektrolitler veya suda çözünür organik bileşikler veya her ikisini birden içeren sulu çözeltilerde yapılabilir.

Bununla birlikte, bu tür çözeltilerdeki pH ölçümlerinin, hidrojen iyonu konsantrasyonu veya aktivitesinin yalnızca yarı niceliksel bir göstergesi olduğu anlaşılmalıdır. Ölçülen pH, yalnızca ortamın bileşimi yaklaşık olarak standart referans çözeltilerinkiyle eşleştiğinde bu miktarlar için doğru bir sonuç verecektir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E70 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp