ASTM E756 Malzemelerin Titreşim Sönümleme Özelliklerinin Ölçülmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E756 Malzemelerin Titreşim Sönümleme Özelliklerinin Ölçülmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM E756 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, malzemelerin titreşim sönümleme özelliklerini ölçer.

ASTM E756 Malzemelerin Titreşim Sönümleme Özelliklerinin Ölçülmesi için Standart Test Yöntemi

Kayıp faktörü, η ve Young modülü, E veya kesme modülü, G. 50 ila 5000 Hz frekans aralığında ve malzemenin faydalı sıcaklık aralığı üzerinde doğru olan bu yöntem, yapısal titreşim, bina akustiği ve sesli gürültünün kontrolünde uygulamaları olan malzemelerin test edilmesinde kullanışlıdır.

Bu tür malzemeler arasında metaller, emayeler, seramikler, kauçuklar, plastikler, güçlendirilmiş epoksi matrisler ve konsol kiriş test numunesi konfigürasyonlarında oluşturulabilen ahşaplar bulunur.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E756 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp