ASTM E8 Metalik Malzemelerin Gerilim Testi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E8 Metalik Malzemelerin Gerilim Testi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E8 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, oda sıcaklığında herhangi bir biçimdeki metalik malzemelerin gerilim testini, özellikle akma dayanımı, akma noktası uzaması, çekme dayanımı, uzama ve alan küçültme belirleme yöntemlerini kapsar.

ASTM E8 Metalik Malzemelerin Gerilim Testi için Standart Test Yöntemi

ASTM E8, çelik veya metal alaşımları gibi metallerin çekme testini açıklar. Bu test, akma dayanımı, nihai çekme dayanımı, uzama ve alan azalması gibi önemli mekanik özellikleri belirler.

E8 çekme testleri, malzemeler tek eksenli çekme gerilmelerine maruz kaldığında çeşitli metallerin sünekliğini ve mukavemetini belirler. Bu tür bilgiler, alaşım geliştirme, tasarım, kalite kontrol ve farklı metal setlerinin karşılaştırılması için önemlidir.

Uygun numune çeneleri, ekstansometre ve gerinim hızı kontrolü yapabilen ve gerilim - gerinim verilerini kaydedebilen bir yazılımla donatılmış bir elektro-mekanik veya hidrolik evrensel test makinesi bu testi gerçekleştirmek için gereklidir.

Germe testleri, tek eksenli çekme gerilmeleri altında malzemelerin mukavemetini ve sünekliğini belirler. Bu bilgiler, malzemelerin karşılaştırılmasında, yeni alaşımların geliştirilmesinde, kalite kontrol için, yapısal tasarımın desteklenmesinde ve ticari gönderiler için kabul testlerinde yardımcı olabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler, inç/pound birimlerinden ayrı olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E8 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp