ASTM E834 Soğuk Parmak Kullanarak Vakum Odası Gazlı Ortamını Belirlemeye Yönelik Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM E834 Soğuk Parmak Kullanarak Vakum Odası Gazlı Ortamını Belirlemeye Yönelik Standart Uygulama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E834 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulama, boşaltılmış bir vakum odasının artık gaz ortamının parçası olan malzemelerden numune toplama tekniğini kapsar. Muayenehane, numune alınacak ortamın içine yerleştirilen ve ortamın bileşenleri soğuk parmak yüzeyinde tutulacak şekilde soğutulan "soğuk parmak" olarak adlandırılan bir cihaz kullanır.

ASTM E834 Soğuk Parmak Kullanarak Vakum Odası Gazlı Ortamını Belirlemeye Yönelik Standart Uygulama

Uygulama, soğuk parmaktan numune alınması ve soğuk parmaktan çıkarılan malzemenin ağırlığının belirlenmesi için bir yöntemi kapsar. Uygulama, numuneyi oluşturan bileşenleri belirlemek için numunenin analiz edilebileceği yollara ilişkin tavsiyeler içerir.

Numuneyi oluşturan türlerin belirlenmesiyle, uygulama, bileşenlerin kaynağının ve numunenin genellikle benzer şekilde vakum odasından elde edilen numuneleri temsil edip etmediğini tanımlamaya yardımcı olmak için kullanılabilir. Bu uygulama, uygulamanın uygulanabileceği alternatif yaklaşımları ve kullanımları kapsar. Moleküler akış anizotropisinin derecesi, bu prosedürle belirlenen özelliklerin genel olarak vakum odası ortamına atfedilebileceği güvenceyi önemli ölçüde etkiler.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler hakkında kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E834 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp