ASTM E894 Binalar için Kalıcı Metal Korkuluk Sistemleri ve Rayların Ankrajı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E894 Binalar için Kalıcı Metal Korkuluk Sistemleri ve Rayların Ankrajı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E894 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, her tür yeni ve mevcut kalıcı metal korkuluğun ankraj performansının test edilmesinde izlenecek prosedürleri açıklar.

ASTM E894 Binalar için Kalıcı Metal Korkuluk Sistemleri ve Rayların Ankrajı için Standart Test Yöntemi

Tarım, montaj, ticari, eğitim, endüstriyel, kurumsal, eğlence ve konut binalarına monte edilen sistemler (koruyucu, merdiven ve rampa-ray sistemleri) ve rayları (el, tutunma ve aktarma rayları) kapsar.

Bu test yöntemi, ana yapısal bileşenleri metalden ve ikincil bileşenleri metal veya ahşap, plastik ve cam gibi diğer malzemelerden yapılmış korkuluk sistemlerine ve raylara uygulanabilir.

Açıklanan test yöntemi, kalıcı metal korkuluk sistemlerinin ve rayların ankrajının beklenen performans gereksinimlerine uyup uymadığını belirlemek için kullanılabilir.

Spesifik olarak, bu test yöntemi, kalıcı metal korkuluk sistemleri için ankrajların ve beton, duvar, ahşap ve metalden yapılmış yapısal elemanlar ile ilgili ürünlerdeki rayların statik gerilim, kesme ve moment direncini belirlemeye yönelik prosedürleri kapsar.

Bu test yönteminde, ankraj sistemlerinde olumsuz çevre koşullarından kaynaklanan olası bozulmalar dikkate alınmaz. Bu yönü kapsayan özel testlerin performansı istenebilir. Hesaplamalar gerekli bilgileri sağlamayı mümkün kılıyorsa, doğrulama amacıyla testler kullanılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen inç-pound birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E894 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp