ASTM E92 Metalik Malzemelerin Vickers Sertliği ve Knoop Sertliği için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM E92 Metalik Malzemelerin Vickers Sertliği ve Knoop Sertliği için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E92 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, Vickers ve Knoop girinti sertliği ilkeleri ile metalik malzemelerin Vickers sertliği ve Knoop sertliğinin belirlenmesini kapsar.

ASTM E92 Metalik Malzemelerin Vickers Sertliği ve Knoop Sertliği için Standart Test Yöntemleri

Bu standart, Vickers ve Knoop sertlik makineleri için gereksinimleri ve Vickers ve Knoop sertlik testlerini gerçekleştirme prosedürlerini sağlar.

Bu test yöntemi, 9.807 × 10 -3 N ila 1176.80 N (1 gf ila 120 kgf) arasında değişen test kuvvetleri kullanılarak yapılan Vickers sertlik testlerini ve 9.807 × 10 -3 N ila 19.613 N arasında test kuvvetleri kullanılarak yapılan Knoop sertlik testlerini kapsar.

Mikro girinti kuvveti aralığında (kuvvetler ≤ 1 kgf) test ederken prosedürler ve kılavuz hakkında ek bilgiler, Test Yöntemi E384 , Malzemelerin Mikro Girinti Sertliği için Test Yöntemi'nde bulunabilir.

Birimler, Vickers ve Knoop sertlik testleri geliştirildiğinde, kuvvet seviyeleri gram-kuvvet (gf) ve kilogram-kuvvet (kgf) birimlerinde belirtildi. Bu standart, Uluslararası Birimler Sistemindeki (SI) kuvvet ve uzunluk birimlerini belirtir. Bununla birlikte, tarihsel emsal ve devam eden yaygın kullanım nedeniyle, bilgi için gf ve kgf birimlerindeki kuvvet değerleri sağlanır ve bu standarttaki tartışmaların çoğu ve ayrıca test sonuçlarını raporlama yöntemi bu birimlere atıfta bulunur.

Test ilkeleri, test prosedürleri ve doğrulama prosedürleri, hem Vickers hem de Knoop sertlik testleri için temelde aynıdır. İki test arasındaki önemli farklar, ilgili girintilerin geometrileri, sertlik sayılarının hesaplama yöntemi ve Vickers sertliğinin Knoop sertliğinden daha yüksek kuvvet seviyelerinde kullanılabilmesidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E92 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp