ASTM E935 Binalarda Kalıcı Metal Korkuluk Sistemleri ve Raylarının Performansı için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM E935 Binalarda Kalıcı Metal Korkuluk Sistemleri ve Raylarının Performansı için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM E935 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, raylar (el, duvar, tutunma ve transfer rayları) ve döner kapılar gibi bileşenler dahil olmak üzere kalıcı metal korkuluk sistemlerinin (koruyucu, merdiven ve rampa-ray sistemleri) performansının test edilmesinde izlenecek prosedürleri kapsar.

ASTM E935 Binalarda Kalıcı Metal Korkuluk Sistemleri ve Raylarının Performansı için Standart Test Yöntemleri

Zirai, montaj, ticari, eğitim, endüstriyel, kurumsal, eğlence ve konut binaları ve kuleler veya yükseltilmiş platformlar gibi diğer yapılarda ve bunlar için kurulan diğer gerekli korkuluk açma koruması biçimleri için de geçerlidir.

Bu test yöntemleri, metalden veya ahşap, plastik ve cam gibi diğer malzemelerden yapılmış, döner kapılar veya diğer korkuluk açma koruması biçimleri dahil olmak üzere ikincil bileşenleriyle birlikte metalden yapılmış ana yapısal bileşenlere sahip korkuluk sistemlerine ve raylara uygulanabilir.

Bu test yöntemleri, bileşenler dahil olmak üzere, kalıcı metal korkuluk sistemlerinin ve rayların, bina kodları gibi geçerli performans spesifikasyonlarının veya spesifikasyon E985, ANSI/ASSE A1264'te açıklananlar gibi performans standartlarının gerekliliklerine uygun olup olmadığını belirlemek için kullanılabilir.

Spesifik olarak, bu test yöntemleri, beton, duvar, ahşap ve metalin yanı sıra ilgili ürünlere monte edildiğinde ve sabitlendiğinde yapısal elemanlar olarak metal korkuluk sistemlerinin, rayların ve bileşenlerin statik mukavemetini belirlemeye yönelik prosedürleri kapsar.

Metal korkuluk sistemlerinde, raylarda ve bağlantılarda olumsuz çevre koşullarından kaynaklanan olası bozulmalar bu test yöntemlerinde dikkate alınmaz. Bu yönü kapsayan özel testlerin performansı istenebilir.

Bu test yöntemleri, burada açıklanan yüklerin uygulanmasıyla sınırlıdır. Hesaplamalar gerekli bilgileri sağlamayı mümkün kılıyorsa, doğrulama için testler kullanılabilir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E935 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp