ASTM F 2119 Pasif İmplantlardan MR Görüntü Artefaktlarının Değerlendirilmesi Testi

ASTM Testleri

ASTM F 2119 Pasif İmplantlardan MR Görüntü Artefaktlarının Değerlendirilmesi Testi

EUROLAB laboratuvar ASTM F 2119 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, standart bir tarama koşulları seti altında üretilen görüntü yapaylığının nicel bir ölçüsünü sağlar. Bu test yöntemi yalnızca MR-Safe veya MR-Koşullu olarak belirlenmiş pasif implantlar için geçerlidir.

ASTM F 2119 Pasif İmplantlardan MR Görüntü Artefaktlarının Değerlendirilmesi Testi

Bu test yöntemi, bir manyetik rezonans (MR) görüntüsünde pasif bir implant (elektrik veya harici güç kaynağı olmadan çalışan implant) tarafından üretilen bozulma ve sinyal kaybı artefaktlarını karakterize eder. MR-Safe veya MR-Koşullu olarak belirlenmeyen herhangi bir şey dışında tutulur.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

ASTM F 2119 Test Amacı

Standart ASTM F 2119, pasif bir implant örneğine dayalı olarak bir duyarlılık artefaktının boyutunu ölçmek için bir test yöntemini açıklar. Bir görüntüdeki piksel, test nesnesinin bulunmadığı bir referans görüntüye kıyasla (referans değeri) bir test nesnesi varlığında yoğunluk en az %30 oranında değiştirilirse görüntü yapaylığının bir parçası olarak kabul edilir.

Standart ASTM F 2119, dört test nesnesi ana manyetik alana paralel ve dik olarak taratılır ve en büyük duyarlılık artefaktları, iki referans değer belirleme yöntemi (referans görüntü tabanlı ve histogram tabanlı referans değeri) kullanılıp ölçülerek gerçekleştirilir.

Duyarlılık artefaktlarının hızlı, objektif ve tekrarlanabilir bir değerlendirmesi için standarda uygun bir yöntem uygulanabilir. Histograma dayalı yöntemin sonucu, ASTM uyumlu yönteminden önemli ölçüde farklı değildir.

Eurolab laboratuvar ASTM F 2119 standardı kapsamında hızlı ve güvenilir test hizmetleri vermektedir.

 

 

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp