ASTM F1089-10 Cerrahi Aletlerin Korozyonu için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F1089-10 Cerrahi Aletlerin Korozyonu için Standart Test Yöntemi

Bu standart, cerrahide yeniden kullanılması amaçlanan ve spesifikasyon F899'da listelenenler gibi ancak bunlarla sınırlı olmayan paslanmaz çelikten imal edilen cerrahi aletlerin korozyon direnci için genel test prosedürlerini ve değerlendirme kriterlerini kapsar.

ASTM F1089-10 Cerrahi Aletlerin Korozyonu için Standart Test Yöntemi

Östenitik (Sınıf 3), martensitik (Sınıf 4), çökeltme ile sertleşebilen (Sınıf 5) ve ferritik (Sınıf 6) malzemeler kaynama testini kullanacaktır. Minimum %16 krom içeriğine sahip ferritik (Sınıf 6) malzemeler, östenitik (Sınıf 3) ve çökelme ile sertleşebilen (Sınıf 5) malzemeler kaynama testini ve bakır sülfat testini kullanmalıdır.

Bakır sülfat testi, malzemelerin yüzeyinde metalik demir ve demir oksit varlığını tespit etmek için kullanılır.

Kaynama testi, paslanmaz çelik üzerindeki serbest demir veya diğer herhangi bir anodik yüzey kirleticisini tespit etmek için martensitik, östenitik, ferritik ve çökelme ile sertleşebilen malzemelere uygulanabilir.

İnç-pound veya SI cinsinden değerler standart olarak ayrı olarak kabul edilmelidir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılacaktır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, spesifikasyonla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1089-10 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp