ASTM F1147-05 Kalsiyum Fosfat ve Metalik Kaplamaların Gerilim Testi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F1147-05 Kalsiyum Fosfat ve Metalik Kaplamaların Gerilim Testi için Standart Test Yöntemi

Bu standart, ortam sıcaklıklarında yoğun metal yüzeylere yapışan kalsiyum fosfat ve metalik gözenekli kaplamaların gerilim testini kapsar. Kaplamaların alt tabakalara yapışma derecesini veya yüzey düzlemine normal gerilimde bir kaplamanın iç kohezyonunu değerlendirir.

ASTM F1147-05 Kalsiyum Fosfat ve Metalik Kaplamaların Gerilim Testi için Standart Test Yöntemi

Kaplamalar, plazma püskürtme ve sinterleme dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli yöntemler kullanılarak uygulanabilir. Bu standart kullanılarak geliştirilen bilgiler, belirli kalite kontrol ve tasarım amaçları için faydalı olabilir.

Kaplama öncesi substrat hazırlığı, yüzey dokusu, kaplama tekniği değişkenleri veya kaplama sonrası ısıl işlem değişkenleri gibi işlem değişkenleri, gerilim testinin sonuçları üzerinde önemli bir etki yaratabilir. Değerlendirilen numune, gerçek son kullanım kaplamasını temsil etmelidir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.


EUROLAB, üreticilere ASTM F1147-05 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp