ASTM F1264 İntramedüller Fiksasyon Cihazları için Standart Spesifikasyon ve Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM F1264 İntramedüller Fiksasyon Cihazları için Standart Spesifikasyon ve Test Yöntemleri

Bu standart, intramedüller sabitleme cihazlarının (IMFD'ler) tasarımının ve mekanik fonksiyonunun bir karakterizasyonunu sağlamak, etiketleme ve malzeme gereksinimlerini belirtmek, IMFD mekanik özelliklerinin karakterizasyonu için test yöntemleri sağlamak ve test yöntemlerinin ve performans kriterlerinin daha da geliştirilmesi için ihtiyaçları belirlemek için tasarlanmıştır.

ASTM F1264 İntramedüller Fiksasyon Cihazları için Standart Spesifikasyon ve Test Yöntemleri

Nihai hedef, IMFD'lerin performansla ilgili mekanik özelliklerinin ölçülmesi ve bunların kemiğe sabitlenmesi için performans kriterlerini ve yöntemlerini tanımlayan bir standart geliştirmektir. Bu spesifikasyonun amacı, bu cihazların performans düzeylerini veya vakaya özel klinik performansını tanımlamak değildir, çünkü bu cihazlardan herhangi birinin belirli günlük yaşam aktiviteleri için bireysel hastalarda kullanımının sonuçlarını tahmin etmek için yetersiz bilgi mevcuttur.

Bu standarda birden fazla test yöntemi dahildir. Ancak kullanıcı, açıklanan yöntemlerin tümünü kullanarak test yapmak zorunda değildir. Bunun yerine, kullanıcı yalnızca gerekçeli olarak belirli bir cihaz tasarımı için uygun olan test yöntemlerini seçmelidir. Bu, burada açıklanan test yöntemlerinin yalnızca bir alt kümesi olabilir.

Bu spesifikasyon dört standart test yöntemini içerir:

  • Statik Dört Noktalı Bükme Testi Yöntemi;
  • Statik Burulma Test Yöntemi;
  • Eğilme Yorulma Test Yöntemi;
  • IMFD Kilitleme Vidalarının Bükülme Yorulması için Test Yöntemi.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1264 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp