ASTM F1295-05 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Dövme Titanyum-6 Alüminyum-7 Niyobyum Alaşım için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM F1295-05 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Dövme Titanyum-6 Alüminyum-7 Niyobyum Alaşım için Standart Şartname

Bu standart, cerrahi implantların üretiminde kullanılacak dövme tavlanmış, soğuk işlenmiş veya sıcak haddelenmiş titanyum-6alüminyum-7niyobyum alaşımı (UNS R56700) bar ve tel için kimyasal, mekanik ve metalurjik gereksinimleri kapsar. Bu şartname kapsamındaki titanyum değirmen ürünleri, birincil demirli ve demirsiz tesislerde bulunan geleneksel dövme ve haddeleme ekipmanı ile oluşturulacak ve kireçten arındırılmış veya asitle temizlenmiş, kumlanmış, kimyasal olarak öğütülmüş, öğütülmüş, makinede işlenmiş, soyulmuş, cilalanmış veya soğuk çekilmiş olarak döşenebilir.

ASTM F1295-05 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Dövme Titanyum-6 Alüminyum-7 Niyobyum Alaşım için Standart Şartname

Alaşım, reaktif metaller için geleneksel olarak kullanılan tipte ark fırınlarında (plazma arkı ve elektron ışını gibi fırınlar dahil) çoklu eritilecektir. Isı analizi, alüminyum, niyobyum, tantal, demir, oksijen, karbon, azot, hidrojen, ve titanyum. Malzeme, nihai çekme mukavemeti, akma mukavemeti ve uzama gibi mekanik özellikler için belirtilen şartlara uygun olacaktır. Her partiden en az iki çekme testi yapılacaktır. Mikroyapı için özel gereksinimler de detaylandırılmıştır.

Bu standart, cerrahi implantların (1-4) imalatında kullanılacak dövme tavlanmış titanyum-6 alüminyum-7 niyobyum alaşımlı çubuk ve tel için kimyasal, mekanik ve metalurjik gereksinimleri kapsar.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki SI eşdeğerleri yalnızca bilgi amaçlıdır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1295-05 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp