ASTM F1346 Yüzme Havuzları, Kaplıcalar ve Jakuziler için Güvenlik Örtüleri ve Etiket Gereklilikleri

ASTM Testleri

ASTM F1346 Yüzme Havuzları, Kaplıcalar ve Jakuziler için Güvenlik Örtüleri ve Etiket Gereklilikleri

ASTM F1346 testi, yüzme havuzları, kaplıcalar, sıcak küvetler ve seyyar havuzlar (bundan sonra aksi belirtilmedikçe havuzlar olarak anılacaktır) için güvenlik örtüleri için gereklilikleri belirler. Üreticinin talimatlarına göre doğru şekilde kurulduğunda ve kullanıldığında, bu spesifikasyon, beş yaşından küçük çocukların suya erişimini engelleyerek boğulma riskini azaltmayı amaçlar.

ASTM F1346 Yüzme Havuzları, Kaplıcalar ve Jakuziler için Güvenlik Örtüleri ve Etiket Gereklilikleri

Bu spesifikasyon, güvenlik kapakları için burada belirtilen gerekliliklere uygunluğu veya uygunsuzluğu göstermek için performans testlerini içerir. Ayrıca tüm kapaklar için markalama gerekliliklerini de içerir.

ASTM spesifikasyonu F1346 için bazı nitelikler şunları içerir:

  • Ağırlık desteği için statik yük testi - Örtü, kurtarma operasyonuna izin vermek için en az 485 libre (2 yetişkin ve bir çocuğun tahmini ortalama ağırlığı) ağırlığı kaldırabilmelidir.
  • Havuzun kapağı ve kenarı arasında giriş veya sıkışma için Çevre Sapma Testleri - Kapak, herhangi bir açıklığın yeterince küçük ve test nesnesinin içinden geçmesini önleyecek kadar güçlü olduğunu göstermelidir.
  • Örtü yüzeyinde tehlikeli miktarda su birikmesine karşı koruma sağlayan Yüzey Drenaj Testi.
  • Etiketleme gereklilikleri, garanti bilgileri, standartta açıklanan uygun uyarılar gibi temel tüketici bilgilerini içermeli ve ürünü bir güvenlik kapağı olarak kabul etmelidir.

Bir havuz örtüsü şirketinin web sitesi, literatürü ve broşürleri, ASTM F1346 güvenlik kapağı uyumluluğunu belirtecektir. Havuz örtüsünün kendisine doğru etiketler yapıştırılacak ve şirket, havuz örtülerinin standarda uygunluğunu daha da kanıtlamak için laboratuvar raporlarını gösterebilecek.

Tüm havuz güvenlik örtüleri, tamamlayıcı havuz güvenlik yardımcılarıdır ve bir yetişkinin kesintisiz ve sürekli denetiminin yerini tutmaz. Havuz örtüleri hiçbir zaman yetişkin gözetiminin yerini alamaz ve boğulma veya diğer kazalara karşı garanti veremez.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler sadece bilgi amaçlı verilmiştir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM F1346 Yüzme Havuzları, Kaplıcalar ve Jakuziler için Güvenlik Örtüleri ve Etiket Gereklilikleri kapsamında test hizmetleri de verilmektedir. Test ve sertifikasyon talepleriniz için laboratuvarımız EUROLAB ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp