ASTM F1541 Dış İskelet Fiksasyon Cihazları için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F1541 Dış İskelet Fiksasyon Cihazları için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F1541 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, harici iskelet sabitleme cihazlarının tasarımının ve mekanik fonksiyonunun, ESFD mekanik özelliklerinin karakterizasyonu için test yöntemlerinin bir karakterizasyonunu sağlar ve test yöntemlerinin ve performans kriterlerinin daha da geliştirilmesi için ihtiyaçları tanımlar.

ASTM F1541 Dış İskelet Fiksasyon Cihazları için Standart Test

Nihai hedef, ESFD'lerin performansla ilgili mekanik özelliklerinin ölçülmesi ve bunların kemiğe fiksasyonu için performans kriterlerini ve yöntemlerini tanımlayan bir spesifikasyon geliştirmektir.

Bu standardın amacı, cihazların performans düzeylerini veya vakaya özel klinik performansını tanımlamak değildir, çünkü bu cihazlardan herhangi birinin günlük yaşamın belirli aktiviteleri için bireysel hastalarda kullanımının sonuçlarını tahmin etmek için yeterli bilgi yoktur. Üstelik ESFD'ler için özel tasarımları tanımlamak veya belirtmek değildir.

Bu standart, iskelet sisteminin cerrahi fiksasyonu için ESFD'leri açıklar. Temel ESFD geometrik tanımlarını, boyutlarını, sınıflandırmasını ve terminolojisini sağlar; malzeme özellikleri; performans tanımları; test yöntemleri; ve cihazın in-vivo performansı için önemli olduğu belirlenen özellikler .

Bu standart, aşağıdaki gibi bir terminoloji ve sınıflandırma eki ve beş standart test yöntemi içerir:

  • Eksternal Fiksatörlerin Sınıflandırılması
  • Dış İskelet Fiksatör Konnektörleri için Test Yöntemi
  • Dairesel Halka veya Halka Segmenti Köprü Elemanlarının Düzlem İçi Basınç Özelliklerinin Belirlenmesi için Test Yöntemi
  • Dış İskelet Fiksatör Eklemleri için Test Yöntemi
  • Dış İskelet Fiksatörü Pim Ankraj Elemanları için Test Yöntemi
  • Dış İskelet Fiksatörü Alt Grupları için Test Yöntemi
  • Dış İskelet Fiksatörü/Yapı Alt Grupları için Test Yöntemi

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standarda çoklu test yöntemleri dahildir. Ancak kullanıcı, açıklanan yöntemlerin tümünü kullanarak test yapmak zorunda değildir. Bunun yerine, kullanıcı yalnızca gerekçeli olarak belirli bir cihaz tasarımı için uygun olan test yöntemlerini seçmelidir. Bu, burada açıklanan test yöntemlerinin yalnızca bir alt kümesi olabilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1541 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp