ASTM F1670 Koruyucu Giysilerde Kullanılan Malzemelerin Sentetik Kanla Penetrasyona Direncine İlişkin Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F1670 Koruyucu Giysilerde Kullanılan Malzemelerin Sentetik Kanla Penetrasyona Direncine İlişkin Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM F1670 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM F1670 standardı, koruyucu giysilerde kullanılan malzemelerin sürekli sıvı teması koşulları altında sentetik kanın penetrasyonuna karşı direncini değerlendirmek için kullanılır. Koruyucu giysi başarılı/başarısız belirlemeleri, sentetik kan penetrasyonunun görsel olarak saptanmasına dayanır.

ASTM F1670 Koruyucu Giysilerde Kullanılan Malzemelerin Sentetik Kanla Penetrasyona Direncine İlişkin Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, sentetik kanı kolayca emen kalın, iç astarları olan koruyucu giysi malzemelerinin test edilmesinde her zaman etkili değildir.

Bu test yöntemi, Test Yöntemi F1671'de açıklandığı gibi daha karmaşık bir bariyer testi ile sonraki testler için koruyucu giysi malzemelerinin seçilmesine yönelik bir araçtır .

Bu test yöntemi, kan yoluyla bulaşan patojen maruziyetinin tüm biçimleri veya koşulları için geçerli değildir. Test yönteminin kullanıcıları, iş/giysilere maruz kalma modlarını gözden geçirmeli ve bu test yönteminin kendi özel uygulamaları için uygunluğunu değerlendirmelidir.

Bu test yöntemi, yalnızca koruyucu giysilerde kullanılan malzemelerin veya belirli malzeme yapılarının (örneğin dikişler) performansını ele alır. Bu test yöntemi, giysilerin tasarımını, genel yapısını ve bileşenlerini veya arayüzlerini veya koruyucu giysi tarafından sağlanan genel korumayı etkileyebilecek diğer faktörleri ele almaz.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, koruyucu giysilerde kullanılan malzemelerin sentetik kanla penetrasyona direncine ilişkin standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM F1670 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp