ASTM F1671 Koruyucu Giysilerde Kullanılan Malzemelerin Kanla Bulaşan Patojenlerin Penetrasyonuna Karşı Direnci İçin Test

ASTM Testleri

ASTM F1671 Koruyucu Giysilerde Kullanılan Malzemelerin Kanla Bulaşan Patojenlerin Penetrasyonuna Karşı Direnci İçin Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F1671 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, koruyucu giysilerde kullanılan malzemelerin, sürekli sıvı teması koşulları altında vekil bir mikrop kullanılarak kan yoluyla bulaşan patojenlerin penetrasyonuna karşı direncini ölçmek için kullanılır. Koruyucu giysi malzemesi başarılı/başarısız belirlemeleri, viral penetrasyonun saptanmasına dayanır.

ASTM F1671 Koruyucu Giysilerde Kullanılan Malzemelerin Kanla Bulaşan Patojenlerin Penetrasyonuna Karşı Direnci İçin Test

Bu test yöntemi, sıvı analiz sıvısını hali hazırda emen kalın iç astarlara sahip koruyucu giysi malzemelerinin test edilmesinde her zaman etkili değildir.

Bu test yöntemi, kan yoluyla bulaşan patojen maruziyetinin tüm formları veya koşulları için geçerli değildir. Test yönteminin kullanıcıları, işçi/kıyafet maruziyeti modlarını gözden geçirmeli ve bu test yönteminin kendi özel uygulamaları için uygunluğunu değerlendirmelidir.

Bu test yöntemi, kanda ve diğer potansiyel olarak bulaşıcı vücut sıvılarında bulaşan Hepatit (B ve C) ve İnsan İmmün Yetmezlik Virüslerinin viral penetrasyonunu modellemek için özel olarak tanımlanmıştır. Diğer patojenlerden korunmaya yönelik çıkarımlar, duruma göre değerlendirilmelidir.

Bu test yöntemi, yalnızca koruyucu giysilerde kullanılan ve viral dirençli olduğu belirlenen malzemelerin veya belirli malzeme yapılarının (örneğin dikişler) performansını ele alır. Bu test yöntemi, giysilerin tasarımını, genel yapısını ve bileşenlerini veya arayüzlerini veya koruyucu giysi tarafından sunulan genel korumayı etkileyebilecek diğer faktörleri ele almaz.

SI birimlerinde veya diğer birimlerde belirtilen değerler ayrıca standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler, hiçbir şekilde değerleri birleştirmeden, birbirinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1671 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp