ASTM F1717-18 Vertebrektomi Modelinde Omurga İmplant Yapıları için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM F1717-18 Vertebrektomi Modelinde Omurga İmplant Yapıları için Standart Test Yöntemleri

Bu standart, bir vertebrektomi modelinde spinal implant düzeneklerinin statik ve yorulma testi için malzemeleri ve yöntemleri kapsar. Spinal implant bileşenlerinin çoğu kombinasyonu için test malzemeleri, amaçlanan omurga konumuna ve omurgaya amaçlanan uygulama yöntemine bağlı olarak spesifik olabilir.

ASTM F1717-18 Vertebrektomi Modelinde Omurga İmplant Yapıları için Standart Test Yöntemleri

Bu standart, geçmiş, şimdiki ve gelecekteki spinal implant düzenekleri arasında mekanik karşılaştırma için bir temel sağlamayı amaçlamaktadır. Omurga implant yapılarının farklı amaçlanan omurga konumları ve omurgaya uygulama yöntemleri ile karşılaştırılmasına izin verirler. Belirli bir cihazın kullanımının sonuçlarını tahmin etmek için yeterli bilgi mevcut olmadığından, bu test yöntemlerinin performans düzeylerini tanımlaması amaçlanmamıştır.

Bu standart, yük türleri ve yük uygulama yöntemleri için yönergeleri belirler. Spinal implant düzeneklerinin karşılaştırmalı değerlendirmesi için üç statik yük tipi ve bir yorulma testi için yöntemler tanımlanmıştır.

Bu standart, yer değiştirmeleri ölçmek, akma yükünü belirlemek ve spinal implant düzeneğinin sertliğini ve gücünü değerlendirmek için kılavuzlar oluşturur.

Bazı spinal yapılar tüm test konfigürasyonlarında test edilemeyebilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.


EUROLAB, üreticilere ASTM F1717-18 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp