ASTM F1776 Paintball Sporları için Göz Koruyucu Cihazlar için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM F1776 Paintball Sporları için Göz Koruyucu Cihazlar için Standart Şartname

EUROLAB laboratuvar ASTM F1776 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM F1776 standardı, aintball sporu oyuncuları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış, paintball toplarının çarpması ve delinmesi nedeniyle göz ve adneks yaralanmasını en aza indiren veya önemli ölçüde azaltan göz koruyucu cihazlar için geçerlidir.

ASTM F1776 Paintball Sporları için Göz Koruyucu Cihazlar için Standart Şartname

Göz koruyucu cihazların görüş alanı, kırılma toleransları, astigmatizma, güç dengesizliği, prizma dengesizliği, dikey dengesizlik, yatay dengesizlikler, ışık geçirgenliği, pus, optik kalite ve fiziksel lens kusurları, öngörülen gereksinimleri karşılamak için test edilecektir.

Bu spesifikasyon, paintball sporu oyuncuları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış, paintball etkisi veya nüfuzu nedeniyl göz, yüz ve kafa yaralanmasını en aza indiren veya önemli ölçüde azaltan göz, yüz ve baş ya da her ikisini koruyucu cihazlar için geçerlidir.

EHPD'ler doğası gereği üç tür koruma sağlar. İlk koruma türü gözler ve göz adneksleri içindir ve yüzün veya başın diğer kısımları için zorunlu değildir. İkinci koruma türü, kulaklar ve yüz için koruma sağlar. Üçüncü tip kapsama, tip II ve III'e sağlananlara ek olarak kranial kapsama ekler.

Bu spesifikasyon, EHPD ile birlikte kullanıldığında gözlük veya kontakt lens kullanımını sınırlamaz. SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, paintball sporları için göz koruyucu cihazlar için standart şartname hizmetleri vermektedir. ASTM F1776 standardı kapsamında test hizmetleri verir bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp