ASTM F1801-97 Metalik İmplant Malzemelerinin Korozyon Yorulma Testi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM F1801-97 Metalik İmplant Malzemelerinin Korozyon Yorulma Testi için Standart Uygulama

Bu standart, metalik implant malzemeleri için SN yorulma eğrileri veya istatistiksel olarak türetilmiş yorulma mukavemeti değerleri veya her ikisini elde etmek için korozyon yorulma testleri gerçekleştirme prosedürünü kapsar. Bu standart, sabit genlikli, periyodik zorlama fonksiyonuna tabi tutulan eksenel olarak yüklenmiş yorulma numunelerinin 37°C'de tuzlu su çözeltisinde ve oda sıcaklığında havada test edilmesini açıklar.

ASTM F1801-97 Metalik İmplant Malzemelerinin Korozyon Yorulma Testi için Standart Uygulama

İmplant malzemeleri için çevresel test yöntemi, eğilme veya burulma gibi diğer yorulma yükleme modlarına uyarlanabilir. Bu uygulama, implante edilebilir bileşenler veya cihazlar üzerindeki yorulma testlerine uygulanmak üzere tasarlanmasa da, fizyolojik koşullarla ilgili bir ortamda standart numunelerle yapılan yorulma testleri için kılavuz bilgiler sağlar.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1801-97 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp