ASTM F1828 Üreteral Stentler için Standart Spesifikasyon

ASTM Testleri

ASTM F1828 Üreteral Stentler için Standart Spesifikasyon

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F1828 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu spesifikasyon, idrarın böbrekten mesaneye drenajı için kısa süreli kullanım sırasında, her iki ucunda tutucu araçlar bulunan tek kullanımlık üreteral stentin performans özelliklerini değerlendirmek için hakem test yöntemlerini kapsar.

ASTM F1828 Üreteral Stentler için Standart Spesifikasyon

Bu stentler tipik olarak 3,7 Fr ila 14,0 Fr çaplarında ve 8 cm ila 30 cm uzunluklarda mevcuttur ve silikon, poliüretan ve diğer polimerlerden yapılmıştır. Sterilizasyon için steril olmayan ve tek kullanımlık steril olarak sağlanırlar.

Bu üründe uzun süreli kalıcı kullanım (30 günden fazla) ile karşılaşılır, ancak yaygın değildir ve bu nedenle bu spesifikasyonun bir istisnası olarak kabul edilir. Benzer şekilde, nefrostomi ve ileostomi gibi üreteral olmayan uygulamalar için üreteral stentlerin kullanımı bu spesifikasyonun kapsamı dışındadır. Steril olmayan üreteral stentler de hastane sterilizasyon ekipmanı ve işlemlerinin değişkenliği ve bunun sonucunda üreter stent özellikleri üzerindeki etkileri nedeniyle hariç tutulmuştur.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1828 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp