ASTM F1839 Ortopedik Cihazların ve Aletlerin Test Edilmesi

ASTM Testleri

ASTM F1839 Ortopedik Cihazların ve Aletlerin Test Edilmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F1839 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,ortopedik cihazlar veya aletler kullanılarak mekanik testler yapmak için standart bir malzeme olarak kullanım için sert tek hücreli poliüretan köpüğü kapsar.

ASTM F1839 Ortopedik Cihazların ve Aletlerin Test Edilmesi

Standart, köpük tabakalarına veya bloklarına veya kullanıcı tarafından iki parçalı bir sıvı karışım kullanılarak yapılan köpüğe uygulanabilir.

Burada açıklanan köpük, insan süngerimsi kemiği için bildirilenlerin sırasına göre mekanik özelliklere sahiptir. Belirtilen köpüğü insan süngerimsi kemiği için bir model olarak kullanılır .

Bu standart, katı nihai formdaki sert poliüretan köpük için bileşim gerekliliklerini, fiziksel gereksinimleri, mekanik gereksinimleri ve test yöntemlerini kapsar.

Bu belirtim, satıcı veya son kullanıcı süreçleri için yeterlilik kriterleri ve bireysel malzeme partileri için kabul kriterleri sağlar.

Bu standart, katı nihai formda beş farklı köpüğün mekanik özelliklerini sağlar. Belirtilen mekanik özellikleri karşılamayan bir köpük, derecelendirilmemiş bir köpük olarak tanımlanacaktır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1839 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp