ASTM F1862 Tıbbi Yüz Maskelerinin Sentetik Kanla Penetrasyona Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F1862 Tıbbi Yüz Maskelerinin Sentetik Kanla Penetrasyona Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM F1862 testi, tıbbi yüz maskelerinin küçük hacimli (~2 mL) yüksek hızlı sentetik kan akışının etkisiyle penetrasyona karşı direncini değerlendirmek için kullanılır. Tıbbi yüz maskesi başarılı - başarısız belirlemeleri, sentetik kan penetrasyonunun görsel olarak saptanmasına dayanır.

ASTM F1862 Tıbbi Yüz Maskelerinin Sentetik Kanla Penetrasyona Direnci için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, kan yoluyla bulaşan patojen maruziyetinin tüm biçimleri veya koşulları için geçerli değildir. Test yönteminin kullanıcıları, yüze maruz kalma modlarını gözden geçirmeli ve bu test yönteminin kendi özel uygulamaları için uygunluğunu değerlendirmelidir.

Bu test yöntemi, öncelikle tıbbi yüz maskelerinde kullanılan malzemelerin veya belirli malzeme yapılarının performansını ele alır. Bu test yöntemi, tıbbi yüz maskesi tasarımının, yapısının veya arayüzlerinin performansını veya tıbbi yüz maskesinin sunduğu genel korumayı ve çalışmasını (filtreleme verimliliği ve basınç düşüşü gibi) etkileme potansiyeli olan diğer faktörleri ele almaz. Bu özellikleri ölçmek için prosedürler, Test Yöntemleri F 2101 ve MIL-M-36954C'de yer almaktadır.

Bu test yöntemi, tıbbi yüz maskesi malzemelerinin nefes alabilirliğini veya tıbbi yüz maskesi aracılığıyla nefes alma kolaylığını etkileyen diğer özellikleri ele almaz. Bu test yöntemi, tıbbi yüz maskelerini koruyucu giysi olarak değerlendirir.

Bu test yöntemi, tıbbi yüz maskelerinin hava yoluyla maruz kalma yolları için veya tıbbi yüz maskesi üzerinde biriken aerosol haline getirilmiş vücut sıvılarının nüfuz etmesinin önlenmesindeki performansını değerlendirmez.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrıca kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen basınç değerleri tam olarak eşdeğer değildir. Ancak, karşılık gelen hızlar birbirinin %1'i dahilinde olduğundan, sonuçların her iki birimde raporlanmasına izin verilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM F1862 Tıbbi Yüz Maskelerinin Sentetik Kanla Penetrasyona Direnci için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir. Test ve sertifikasyon talepleriniz için laboratuvarımız EUROLAB ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp