ASTM F1875-98 Modüler İmplant Arayüzlerinin Sürtünme Korozyon Testi için Standart Uygulama: Kalça Femur Baş-Boşluğu ve Konik Konik Arayüzü

ASTM Testleri

ASTM F1875-98 Modüler İmplant Arayüzlerinin Sürtünme Korozyon Testi için Standart Uygulama: Kalça Femur Baş-Boşluğu ve Konik Konik Arayüzü

Bu standart, döngüsel yüklemeye maruz kalan modüler kalça implantlarının baş ve gövde bağlantısının delik ve koni arayüzünün mekanik stabilitesini aşındırma korozyonu ölçümleriyle değerlendirmek için test, analitik ve karakterizasyon yöntemlerini açıklar.

ASTM F1875-98 Modüler İmplant Arayüzlerinin Sürtünme Korozyon Testi için Standart Uygulama: Kalça Femur Baş-Boşluğu ve Konik Konik Arayüzü

ASTM F1875-98 Standart Test Yöntemi

Bu yöntemin birincil amacı, aşınma ürünlerinin ve aşındırma ve aşındırma korozyonundan kaynaklanan parçacık döküntülerinin üretiminin ölçülmesiyle hasar miktarını belirlemek için uzun vadeli testler için tek tip bir kılavuzlar seti sağlamaktır. Hasar ayrıca delik ve koni yüzeylerindeki hasarın karakterizasyonuyla da değerlendirilir.

Bu yöntem, modüler arayüzün aşındırıcı korozyonunun kısa süreli elektrokimyasal değerlendirmesini sağlar. Bu yöntemin amacı, hasar veya partikül kalıntısı üretmek değil, daha ziyade malzeme değişiklikleri içermeyen tasarım değişikliklerinin nitel değerlendirmesi için hızlı bir yöntem sağlamaktır.

Bu standart, in-vivo implant performansının yargılanmasını veya tahmin edilmesini sağlamaz , bunun yerine, miktar bağlamında tanımlanan performansa sahip farklı implant tasarımları, yapıları veya malzemeleri arasındaki göreceli performans farklılıklarını değerlendirmek için tek tip bir kılavuzlar seti sağlar. Ayrıca bu standart, bağımsız araştırma grupları arasında aşındırıcı korozyon verilerinin doğrudan karşılaştırılmasına izin vermeli ve böylece modüler implant performansına ilişkin bir veri tabanı oluşturulmasını sağlamalıdır.

Bu standartta açıklanan genel kavramlar ve metodolojiler, total eklem protezlerindeki diğer modüler arayüzlerin çalışmasına uygulanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1875-98 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp