ASTM F1921 Termoplastik Polimerlerin ve Karışımların Sıcak Sızdırmazlık Mukavemeti için Test

ASTM Testleri

ASTM F1921 Termoplastik Polimerlerin ve Karışımların Sıcak Sızdırmazlık Mukavemeti için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F1921 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,bir yalıtım yapıldıktan hemen sonra ve ortam sıcaklığına soğumadan önce, esnek ağların termoplastik yüzeyleri arasında oluşturulan ısı yalıtım malzemelerinin mukavemetinin laboratuvar ölçümlerini kapsar.

ASTM F1921 Termoplastik Polimerlerin ve Karışımların Sıcak Sızdırmazlık Mukavemeti için Test

Bu test yöntemleri, bir numuneyi otomatik olarak ısıyla yapıştıran ve sızdırmazlık döngüsünün tamamlanmasından sonra kesin olarak ölçülen bir zamanda sıcak sızdırmazlığın gücünü hemen belirleyen bir test makinesi gerektiren aletli sıcak yapıştırma testiyle sınırlıdır.

Ek bir ön koşul, sızdırmazlık dizisi başladıktan sonra operatörün test üzerinde hiçbir etkisinin olmamasıdır. Bu test yöntemleri, test sonuçlarının operatör tekniğinden etkilenebileceği yaylar, kaldıraçlar, kasnaklar ve ağırlıklar kullanan aletsiz manuel prosedürleri kapsamaz.

Enstrümanlı sıcak tutturma testinin iki varyasyonu, bu test yöntemlerinde açıklanmaktadır ve başlıca iki açıdan farklılık göstermektedir: (a) sızdırmaz numunenin testi sırasında kavrama ayrılma hızı ve (b) test makinesinin numunenin soğuma eğrisini oluşturup oluşturmadığı. malzemeyi test eder veya bunun yerine belirli bir gecikme süresinden sonra gözlemlenen maksimum kuvvetin bir ölçümünü yapar. Her iki test yöntemi, bu test yöntemleri kapsamındaki tüm malzemeleri test etmek için ve kullanılan makinenin aralığı ve kapasitesi dahilinde kullanılabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Ekipmanın operatörü, mühür çeneleri bir mühür yapmak için bir araya geldiğinden, çenelerin sıcak yüzeylerinden ve numuneleri kesmek için kullanılan keskin aletlerden dolayı kıstırma noktalarının farkında olmalıdır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1921 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp