ASTM F1984 Katı Malzemelerle Serumda Tam Kompleman Aktivasyonu için Test

ASTM Testleri

ASTM F1984 Katı Malzemelerle Serumda Tam Kompleman Aktivasyonu için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F1984 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,kanla temas edecek tıbbi cihazların imalatında kullanılan katı malzemelerin tüm tamamlayıcı aktive edici özellikleri için hızlı, in vitro tarama için bir protokol sağlar.

ASTM F1984 Katı Malzemelerle Serumda Tam Kompleman Aktivasyonu için Test

Bu uygulama, kanla temas halinde kullanılması amaçlanan katı materyallerin akut in vitro tam tamamlayıcı aktive edici özelliklerini değerlendirmeyi amaçlamaktadır. Bu uygulama için, "serum" ve "tamamlayıcı" kelimeleri birbirinin yerine kullanılır (çoğu biyolojik tedarik şirketi bu kelimeleri bir tamamlayıcı kaynağı olarak kullanılan serumla eşanlamlı olarak kullanır).

Bu uygulama iki prosedür bölümünden oluşmaktadır. Prosedür A, 0.1 mL serum/13 x 100 mm tek kullanımlık test tüpü kullanılarak standart bir insan serumu partisine katı malzemelerin maruz bırakılmasını açıklar. Selüloz asetat tozları ve lifleri, test malzemelerinin örnekleri olarak kullanılır. Prosedür B, kontrol numunelerine kıyasla önemli fonksiyonel tam komplement tükenmesi için maruz kalan serumun test edilmesini açıklar.

Bu uygulama, bireysel kompleman bileşenlerinin işlevini, detaylandırılmasını veya tükenmesini ele almadığı gibi, bir kompleman kaynağı olarak plazmanın kullanımını da ele almaz.

Bu uygulama, malzemelerin biyouyumluluğunun değerlendirilmesi için geliştirilmiş birkaç uygulamadan biridir. Uygulama F748 , biyouyumluluğun diğer yönleri için materyalleri test etmek için uygun yöntemlerin seçimi için rehberlik sağlayabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1984 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp