ASTM F2003 Havada Gama Işınlaması Sonrası Ultra Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilenin Hızlandırılmış Yaşlanması Için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F2003 Havada Gama Işınlaması Sonrası Ultra Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilenin Hızlandırılmış Yaşlanması Için Standart Test

EUROLAB laboratuvar ASTM F2003 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standardın amacı, bir araştırmacının UHMWPE malzemelerinin oksidatif stabilitesini işleme ve sterilizasyon yönteminin bir fonksiyonu olarak değerlendirmesine izin vermektir.

ASTM F2003 Havada Gama Işınlaması Sonrası Ultra Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilenin Hızlandırılmış Yaşlanması Için Standart Test

Bu standart, toplam eklem protezleri için ultra yüksek moleküler ağırlıklı polietilen (UHMWPE) numunelerinin ve bileşenlerinin hızlandırılmış yaşlanmasına yönelik bir laboratuvar prosedürünü açıklar. UHMWPE, malzemenin oksidasyonunu hızlandırmak ve böylece uzun vadeli kimyasal ve mekanik stabilitesinin değerlendirilmesine olanak sağlamak için yüksek sıcaklıkta ve yüksek oksijen basıncında yaşlandırılır.

Bu standart, tarafından açıklanan hızlandırılmış yaşlanma yöntemi, bir araştırmacının farklı UHMWPE malzemelerinin oksidatif stabilitesini karşılaştırmasına izin verecek olsa da, bu yöntemin, gerçek zamanlı raf yaşlanması ve implantasyon sırasında bir implant için parçalayıcı mekanizmaları tam olarak simüle etmeyebileceği kabul edilmektedir.

Burada belirtilen hızlandırılmış yaşlandırma yöntemi, havada paketlenmiş ve gama radyasyonu ile sterilize edilmiş belirli raf ömrüne sahip UHMWPE bileşenlerinin sergilediği oksidasyon seviyelerine dayalı olarak doğrulanmıştır. UHMWPE hava dışında bir ortamda paketlendiğinde, yöntemin raf yaşlanmasını temsil ettiği gösterilmemiştir. Örneğin, bu uygulama, nitrojen gibi düşük oksijenli bir pakette kapatılmış bileşenlerin raf ömrü ile doğrudan ilişkili değildir. Bu uygulama, implantasyonun ardından UHMWPE'de meydana gelebilecek herhangi bir değişikliği simüle etmeyi amaçlamaz.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2003 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp