ASTM F2026-16 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Polietereterketon (PEEK) Polimerleri için Standart Spesifikasyon

ASTM Testleri

ASTM F2026-16 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Polietereterketon (PEEK) Polimerleri için Standart Spesifikasyon

Bu standart, bir satıcı tarafından tedarik edildiği şekliyle (pelet, toz, fabrikasyon formlar vb.) işlenmemiş formlardaki polietereterketon (PEEK) polimeri kapsar. Cerrahi implantlar veya cerrahi veya dişçilik cihazlarının bileşenleri gibi intrakorporeal cihazların imalatında kullanılacakları zaman bu termoplastikler için gereksinimleri ve ilgili test yöntemlerini sağlar.

ASTM F2026-16 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Polietereterketon (PEEK) Polimerleri için Standart Spesifikasyon

Bu standart'da yer alan özellikler, yalnızca PEEK polimerleri için geçerli olan özelliklerdir. Belirtilen özellikler fabrikasyon formlar içindir. Renklendiriciler, dolgu maddeleri, işleme yardımcıları veya diğer katkı maddelerinin yanı sıra PEEK veya geri kazanılmış malzemeler içeren polimer karışımları içeren malzemeler veya formlar bu spesifikasyonun kapsamında değildir.


Bu standart, tıbbi implant cihazlarında kullanım için saf PEEK polimerlerinin performansına ilişkin makul bir güven düzeyi oluşturmak için fiziksel, kimyasal ve biyolojik test yöntemleri önermek üzere tasarlanmıştır.

Malzemeyi bu spesifikasyona göre değerlendirirken, tehlikeli maddeler, işlemler ve ekipman söz konusu olabilir. Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.


EUROLAB, üreticilere ASTM F2026-16 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp