ASTM F2028-14 Glenoid Gevşemenin veya Ayrılmanın Dinamik Değerlendirmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F2028-14 Glenoid Gevşemenin veya Ayrılmanın Dinamik Değerlendirmesi için Standart Test Yöntemi

Bu standart, bir protez anatomik glenoid bileşeninin, humerus başının karşıt glenoid kenarlarına (örneğin, üst-alt veya ön-arka) döngüsel yer değiştirmesini takiben ne kadar sallandığını veya döndüğünü ölçer.

ASTM F2028-14 Glenoid Gevşemenin veya Ayrılmanın Dinamik Değerlendirmesi için Standart Test Yöntemi

Hareket, dinamik sallanmadan sonra her yüklü kenarın karşısındaki çekme yer değiştirmesi ile ölçülür. Benzer şekilde, bu standart, eşleşen bir humerus astarı ile döngüsel artikülasyonu takiben bir protez ters glenoid bileşeninin ne kadar sallandığını veya döndüğünü ölçer. Hareket, döngüsel yüklemeden önce ve sonra ölçülen yer değiştirmenin büyüklüğü ile ölçülür.

Aynı kurulum, örneğin hem anatomik hem de ters omuz bileşenlerinin ayrılması gibi modüler glenoid bileşenlerinin kilitleme mekanizmalarını test etmek için kullanılabilir.

Bu standart, çimentolu sabitleme için monolitik veya modüler glenoid bileşenlerinin yanı sıra çimentosuz sabitleme için ters glenoid bileşenlerine sahip omuz değiştirme tasarımlarını kapsar.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2028-14 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp