ASTM F2029 Sızdırmazlık Mukavemeti Ile Ölçülen Esnek Bariyer Malzemelerinin Isıl Yalıtılabilirliğinin Belirlenmesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F2029 Sızdırmazlık Mukavemeti Ile Ölçülen Esnek Bariyer Malzemelerinin Isıl Yalıtılabilirliğinin Belirlenmesi için Standart Test

EUROLAB laboratuvar ASTM F2029 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu uygulamalar, ısı yalıtım malzemelerinin laboratuvarda hazırlanmasını kapsar.

ASTM F2029 Sızdırmazlık Mukavemeti Ile Ölçülen Esnek Bariyer Malzemelerinin Isıl Yalıtılabilirliğinin Belirlenmesi için Standart Test

Bu uygulamalar aynı zamanda esnek bariyer malzemelerinin ısıyla yapıştırılabilirliğini belirlemek amacıyla ısıl yapışma mukavemet verilerinin işlenmesini ve değerlendirilmesini de kapsar. Üretim ekipmanı için gerekli doğrulama prosedürlerini kapsamaz.

Bu uygulamalarla oluşturulan ısı yalıtım malzemelerinin sızdırmazlığının veya diğer özelliklerinin test edilmesi bu standarda dahil değildir.

Bu standardın uygulamaları, sıcak çubuk veya darbeli mühürleme yöntemleri veya her ikisini birden kullanan bir mühürleyici kullanarak ısı mühürleri hazırlamakla sınırlıdır.

Bu uygulama, esnek bariyer malzemelerinin sızdırmazlığı için başlangıç ​​ilişkilerinin kurulmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ticari/üretim yalıtım ekipmanlarında esnek bariyer malzemeleri için yalıtım koşullarının nasıl ayarlanacağı konusunda ek kılavuza ihtiyaç duyulabilir.

Aynı veya farklı malzemelerden oluşan ağlar arasında contalar yapılabilir. Tek tek ağlar, yapı olarak homojen veya çok katmanlı (birlikte çekilmiş, kaplanmış, lamine edilmiş vb.) olabilir.

Test Yöntemi F88 ile ölçülen ısıl yapışmanın mukavemeti, bu uygulamalarda kullanılan ısıl yapışmayı değerlendirmek için tek kriterdir.

Tipik olarak hava kaçağı, boya penetrasyonu, görsel inceleme, mikroorganizma penetrasyonu veya diğer tekniklerle ölçülen mühür sürekliliği gibi ısıyla yapıştırılabilirliğin diğer yönleri bu uygulamalar kapsamında değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2029 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp