ASTM F2077-18 İntervertebral Vücut Füzyon Cihazları İçin Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM F2077-18 İntervertebral Vücut Füzyon Cihazları İçin Test Standardı

Bu standart, belirli bir spinal hareket segmentinde artrodezi desteklemek üzere tasarlanmış omurga implantları, intervertebral vücut füzyon cihazı tertibatlarının statik ve dinamik testi için materyalleri ve yöntemleri kapsar.

ASTM F2077-18 İntervertebral Vücut Füzyon Cihazları İçin Test Standardı

Bu standart, geçmiş, şimdiki ve gelecekteki biyolojik olmayan intervertebral vücut füzyon cihazı düzenekleri arasında mekanik karşılaştırma için bir temel sağlamayı amaçlamaktadır. Bu standart, farklı amaçlanan spinal konumlara ve intradiskal boşluklara uygulama yöntemlerine sahip intervertebral vücut füzyon cihazı tertibatlarının karşılaştırılmasına olanak tanır. Bu standart, kullanıcının intervertebral vücut füzyon cihazı tertibatlarını mekanik olarak karşılaştırmasını sağlamayı amaçlamaktadır ve intervertebral cisim füzyon cihazı tertibatları için performans standartları sağlama iddiasında değildir.

Bu standart, kuvvet türlerini ve bu kuvvetleri uygulamak için özel yöntemleri belirterek statik ve dinamik testleri tanımlar. Bu testler, intervertebral vücut füzyon cihazı tertibatlarının karşılaştırmalı değerlendirmesine izin vermek için tasarlanmıştır.

Bu testler, cihazın yapısal bütünlüğünü karakterize etmek için tasarlanmıştır ve kemik-implant arayüzünü test etmeye yönelik değildir. İntervertebral vücut füzyon cihazı tertibatlarının atılma testini ele almaz.

Yer değiştirmeleri ölçmek, akma kuvvetini veya momentini belirlemek, intervertebral gövde füzyon cihazı tertibatlarının sertliğini ve gücünü değerlendirmek için kılavuzlar oluşturulmuştur.
Bazı intervertebral vücut füzyon cihazı tertibatları, tüm test konfigürasyonlarında test edilemeyebilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.


EUROLAB, üreticilere ASTM F2077-18 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp