ASTM F2103 Biyomedikal ve Doku-Mühendislik Medikal Ürünler Başlangıç Malzemeleri Kitosan Tuzlarının Testi

ASTM Testleri

ASTM F2103 Biyomedikal ve Doku-Mühendislik Medikal Ürünler Başlangıç Malzemeleri Kitosan Tuzlarının Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F2103 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,doku mühendisliği ürünü tıbbi ürünler (TEMPS) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, biyomedikal veya farmasötik uygulamalarda veya her ikisinde kullanıma uygun kitosan tuzlarının değerlendirilmesini kapsar.

ASTM F2103 Biyomedikal ve Doku-Mühendislik Medikal Ürünler Başlangıç Malzemeleri Kitosan Tuzlarının Testi

Bu standart, kitosan tuzlarının işlevselliği, karakterizasyonu ve saflığı ile ilgili temel parametreleri ele almaktadır.

Herhangi bir malzemede olduğu gibi, kitosanın bazı özellikleri, belirli bir parça veya cihazın üretimi için gerekli olan işleme teknikleri (kalıplama, ekstrüzyon, işleme, montaj, sterilizasyon vb.) ile değiştirilebilir. Bu nedenle, bu polimerin fabrikasyon formlarının özellikleri, güvenlik ve etkinliği sağlamak için uygun olan test yöntemleri kullanılarak değerlendirilmelidir.

Cıva, EPA ve birçok devlet kurumu tarafından merkezi sinir sistemi, böbrek ve karaciğer hasarına neden olabilecek tehlikeli bir madde olarak belirlenmiştir. Cıva veya buharı sağlığa zararlı olabilir ve malzemeler için aşındırıcı olabilir. Cıva ve cıva içeren ürünlerle çalışırken dikkatli olunmalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2103 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp