ASTM F2118 Akrilik Kemik Çimentosu için Yorulma Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F2118 Akrilik Kemik Çimentosu için Yorulma Test Yöntemi

ASTM F2118 testi, akrilik kemik çimentosu malzemelerinin sabit genlikli, tek eksenli, gerilim-sıkıştırma yorulma performansını değerlendirmek için test prosedürlerini açıklar. Düzgün silindirik azaltılmış mastar kesiti test numuneleri, akrilik kemik çimentosundan üretilir ve tek eksenli bir yorulma çerçevesine monte edilir.

ASTM F2118 Akrilik Kemik Çimentosu için Yorulma Test Yöntemi

Numune, fosfat tamponlu tuzlu su (PBS) içinde belirli bir frekansta sinüzoidal döngüsel bir şekilde tamamen tersine çevrilmiş çekme ve sıkıştırma yüklemesine tabi tutulur. Yorulma yüklemesi, numune başarısız olana veya önceden belirlenmiş bir döngü sayısına ulaşılana kadar devam eder. ASTM F2118, akrilik kemik çimentosundan üretilen tek tip silindirik belli bir numunenin yorulma performansını karakterize etmek için tek eksenli, sabit genlikli, tamamen tersine çevrilmiş bir yorulma testini açıklar.

Numuneleri monte edin ve numuneyi her iki ucundan sıkıca kavrayın. Test numunelerinin boyuna merkez hattının, numunelere eğilme momenti uygulanmayacak şekilde test makinesi yükleme ekseni ile hizalandığından emin olun. Yük çerçevesine bir ortam bölmesi monte edin ve numunenin kurumasını önlemek için numune monte edildikten hemen sonra yeni test solüsyonu ile doldurun.

Hazne, numunenin tamamı daldırılacak şekilde doldurulmalıdır. Buharlaşma kaybını telafi etmek için test sırasında test odasına damıtılmış su eklenecektir. Sıcaklık kontrol cihazı, test solüsyonunu 37 derece C'ye ısıtmak için programlanmalı ve etkinleştirilmelidir.

Bu test yönteminin amacı, bu malzemelerin performans seviyelerini tanımlamak değildir. Bu test yönteminin amacı, bu malzemelerin klinik kullanımını doğrudan simüle etmek değil, belirli koşullar altında yorulma davranışını değerlendirmek için akrilik kemik çimentoları arasında karşılaştırmaya izin vermektir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM F2118 Akrilik Kemik Çimentosu için Yorulma Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp