ASTM F2129 Küçük İmplant Cihazlarının Korozyona Duyarlılığını Belirlemek için Test

ASTM Testleri

ASTM F2129 Küçük İmplant Cihazlarının Korozyona Duyarlılığını Belirlemek için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F2129 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, döngüsel potansiyodinamik polarizasyon kullanarak küçük, metalik, implant tıbbi cihazların veya bunların bileşenlerinin korozyona duyarlılığını değerlendirir.

ASTM F2129 Küçük İmplant Cihazlarının Korozyona Duyarlılığını Belirlemek için Test

Bu test yöntemiyle değerlendirilebilecek cihaz tiplerinin örnekleri arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, vasküler stentler, üreteral stentler, filtreler, endovasküler greftlerin destek segmentleri, kalp tıkayıcıları, anevrizma veya ligasyon klipsleri, zımbalar ve benzeri yer alır. ileri.

Bu test yöntemi, bir cihazı implante edileceği gibi son haliyle ve bitişinde değerlendirmek için kullanılır. Bu küçük cihazlar bütünüyle test edilmelidir. Cihaz boyutundaki üst sınır, test cihazının elektrik akımı verme kapasitesi tarafından belirlenir. Malzeme taraması için Referans Test Yöntemi G5 ve Test Yöntemi G61 gibi test yöntemlerinin kullanıldığı varsayılmaktadır .

İmplantların konfigürasyonlarının ve boyutlarının çeşitliliği nedeniyle, bu test yöntemi çeşitli numune tutucu konfigürasyonları sağlar.

Bu test yöntemi, korozyona karşı nispeten yüksek dirençli metallerden yapılmış implante edilebilir cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2129 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp