ASTM F2217 Kaplama - Yapıştırıcı Ağırlık Tespiti için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM F2217 Kaplama - Yapıştırıcı Ağırlık Tespiti için Standart Uygulama

Bu standart, bir alt tabakaya (örneğin film, kağıt, dokunmamış) uygulanan kaplama miktarının belirlenmesine yönelik bir prosedürü kapsar. Kaplama miktarı, verilen alan başına ağırlık olarak ifade edilir.

ASTM F2217 Kaplama - Yapıştırıcı Ağırlık Tespiti için Standart Uygulama

Bir kaplama, genellikle substrat olarak adlandırılan bir nesnenin yüzeyine uygulanan bir kaplamadır. Kaplamanın uygulanmasının amacı dekoratif, işlevsel veya her ikisi olabilir. Kaplamanın kendisi, alt tabakayı tamamen kaplayan, her tarafı kaplayan bir kaplama olabilir veya yalnızca alt tabakanın parçalarını kaplayabilir.

Yapıştırma, ıslanabilirlik, korozyon direnci veya aşınma direnci gibi substratın yüzey özelliklerini değiştirmek için fonksiyonel kaplamalar uygulanabilir. Diğer durumlarda, örn. yarı iletken cihaz imalatı (burada substrat bir gofrettir), kaplama, manyetik bir cevap veya elektriksel iletkenlik gibi tamamen yeni bir özellik ekler ve bitmiş ürünün önemli bir bölümünü oluşturur.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü ticaretin önündeki teknik engeller (TBT) komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2217 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp