ASTM F2251 Esnek Ambalaj Malzemesinin Kalınlık Ölçümü için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F2251 Esnek Ambalaj Malzemesinin Kalınlık Ölçümü için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F2251 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, temaslı mikrometreler kullanılarak esnek ambalaj malzemelerinin kalınlığının ölçülmesini kapsar.

ASTM F2251 Esnek Ambalaj Malzemesinin Kalınlık Ölçümü için Standart Test

Bu test yöntemi için Kesinlik ve Önyargı ifadesi, ayak boyutları 4,8 ila 15,9 mm ( 3 / 16 ila 5 / 8 inç) arasında değişen hem el tipi hem de masa üstü mikrometreler kullanılarak geliştirilmiştir.

Bu test yöntemi, bir kalınlık boyutunu ölçmek için bir araç sağlar. Doğru kalınlık ölçümü, spesifikasyonları karşılamak ve süreç, ürün ve malzeme performansını karakterize etmek için kritik olabilir.

Bu test yöntemi, kabul edilebilirlik kriterlerini ele almaz. Bunların, ürünün kullanıcısı ve üreticisi tarafından ortaklaşa belirlenmesi gerekir. Ölçümün tekrarlanabilirliği ve tekrarlanabilirliği Kesinlik ve Sapma bölümünde gösterilmektedir. Ölçüm sonucunu etkileyebileceğinden, ölçülen malzemelerin doğal değişkenliğine dikkat edilmelidir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2251 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp