ASTM F2296 Laminasyon Filmlerinin Mekanik Stres Kullanan Baskılara Yapıştırılmasını Belirlemek için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM F2296 Laminasyon Filmlerinin Mekanik Stres Kullanan Baskılara Yapıştırılmasını Belirlemek için Standart Uygulama

ASTM F2296 standardı, aminasyon filmleri ile yazıcılar, kopyalar ve diğer repertuar aygıtları tarafından üretilen siyah beyaz veya renkli görüntüler arasındaki yapışıklığı değerlendirme prosedürlerini açıklar.

ASTM F2296 Laminasyon Filmlerinin Mekanik Stres Kullanan Baskılara Yapıştırılmasını Belirlemek için Standart Uygulama

Hem tipik ofis hem de dış mekan ortamlarında görüntülenen basılı medyanın görüntü ömrü laminasyon veya kapsülleme ile uzatılabilir. Doğal yaşlanma laminasyon yapışmasını değerlendirmenin en güvenilir yöntemi olsa da, gereken sürenin uzunluğu bu yöntemi çoğu malzeme için pratik hale getirir. Mekanik stres kullanan bu uygulama, baskıların ve laminasyon filmlerinin karşılaştırmalı çalışmalarına izin verir.

Ofis ve dış ortamlardaki ısı, soğuk, termal şok, ultraviyole/görünür radyasyon ve su buharı gibi faktörler laminat stabilitesi üzerinde etkili olabilir. Laminatın bu faktörlere karşı direnci mekanik stres uygulanarak değerlendirilebilir.

İyi yapıştırma, laminasyon filmleri ve baskılar için en önemli husustur. Bir baskıya uymayan veya genel olarak tam tersi olan laminasyon filminin ticari bir değeri yoktur. Bu uygulama, kapsüllenmiş veya lamine ortamın yapışıklık gücünün karşılaştırmalı verilerini elde etmek için kullanılır.

Bu standart, belirli bir mürekkep ve ortam kümesiyle farklı laminatları test etmek için kullanılabilir veya belirli bir laminatla mürekkepleri ve ortamları değerlendirmek için kullanılabilir.

Bu standart, substrat yüzeyinin çoğunlukla soyma koşullarından (kağıt, film, bez vb.) kaynaklanan mekanik stres altında arızaya maruz kaldığı lamine görüntüler için geçerlidir.

Bu standart, kullanımıyla ilgili varsa tüm güvenlik endişelerini ele almak için değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını belirlemek ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM F2296 Laminasyon Filmlerinin Mekanik Stres Kullanan Baskılara Yapıştırılmasını Belirlemek için Standart Uygulama kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp