ASTM F2346-11 Spinal Yapay Disklerin Statik ve Dinamik Karakterizasyonu için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM F2346-11 Spinal Yapay Disklerin Statik ve Dinamik Karakterizasyonu için Standart Test Yöntemleri

Bu standart, yapay intervertebral disklerin statik ve dinamik testi için malzemeleri ve yöntemleri belirtir.

ASTM F2346-11 Spinal Yapay Disklerin Statik ve Dinamik Karakterizasyonu için Standart Test Yöntemleri

Bu test yöntemleri, geçmiş, şimdiki ve gelecekteki biyolojik olmayan yapay intervertebral diskler arasında mekanik karşılaştırma için bir temel sağlamayı amaçlamaktadır. Bu test yöntemleri, farklı amaçlanan omurga konumlarına (servikal, torasik ve lomber) sahip yapay intervertebral disklerin ve intervertebral boşluklara uygulama yöntemlerinin karşılaştırılmasına izin verir.

Bu test yöntemleri, kullanıcının yapay omurlar arası diskleri mekanik olarak karşılaştırmasını sağlamayı amaçlamaktadır ve yapay omurlar arası diskler için performans standartları sağlama iddiasında değildir.

Bu test yöntemleri, yük türlerini ve bu yüklerin uygulanmasına yönelik belirli yöntemleri belirterek statik ve dinamik testleri tanımlar. Bu testler, yapay intervertebral disklerin karşılaştırmalı değerlendirmesine izin vermek için tasarlanmıştır.

Bu test yöntemleri, bazıları cihaza özel olacak olan yapay intervertebral diskler için klinik olarak ilgili tüm arıza modlarını ele alma iddiasında değildir. Örneğin, bu test yöntemleri, beklenen in vivo yükler ve hareketler altında implantın yerinden çıkma direncini veya implant aşınma direncini ele almaz.

SI birimlerinde belirtilen değerler, derece veya radyan cinsinden rapor edilebilen açısal ölçümler dışında standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2346-11 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp