ASTM F2413 Koruyucu Burunlu Ayakkabı için Test

ASTM Testleri

ASTM F2413 Koruyucu Burunlu Ayakkabı için Test

EUROLAB laboratuvar ASTM F2413 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart, ayak korumasına yönelik gereklilikler ve test yöntemleri açıklanmaktadır.

ASTM F2413 Koruyucu Burunlu Ayakkabı için Test

Bu standartta açıklanan şartname, minimum tasarım, performans, test ve sınıflandırma gerekliliklerini içermektedir ve potansiyel olarak yaralanmaya neden olacak çeşitli işyeri tehlikelerine karşı koruma sağlamak üzere tasarlanan ayakkabılar için uygunluk, işlev ve performans kriterlerini belirlemektedir.

Bu şartnameye uygun üretilen ayakkabılar şu sayılan hususlarda performans gereksinimlerini karşılamak zorundadır:

  • Ayakkabının burun bölgesi için darbe direnci
  • Ayakkabıların parmak bölgesi için sıkıştırma direnci
  • Ayağın üst kısmındaki kemiklerde yaralanma olasılığını azaltan metatarsal koruma
  • Statik elektrik birikmesinden kaynaklanan tehlikeleri azaltan ve patlayıcı ve uçucu kimyasalların tutuşma olasılığını azaltan iletken özellikler
  • Elektrik çarpması direnci
  • Ayakkabının kullanıldığı yerlerde oluşan ve aşırı düşük ayakkabı direncinden kaynaklanan tehlikeleri azaltmak için statik enerji tüketen özellikler
  • Ayakkabı tabanlarının delinme direnci
  • Zincirli testere kesilme direnci
  • Dielektrik yalıtım

ASTM F2413 standardı, potansiyel olarak yaralanmalara neden olacak çeşitli çalışma ortamı tehlikelerine karşı koruma sağlamak amacı ile ayakkabıların performansına yönelik minimum gereksinimleri kapsamaktadır.

Bu şartnamenin performans gerekliliklerine uyumu belirlemek için kullanılan kontrollü laboratuvar testlerinin, kişilerin maruz kalacağı tüm tehlikeler için performans seviyeleri oluşturduğu kabul edilmemektedir. Ayrıca bu şartname, ayrıntılı bir üretim veya satınalma şartnamesi olarak tasarlanmamıştır. Bu yüzden ancak en düşük performans gereksinimlerinin karşılandığından emin olmak için sözleşmelerde referans olarak gösterilmektedir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2413 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp