ASTM F2417 Mumlar için Yangın Güvenliği Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM F2417 Mumlar için Yangın Güvenliği Test Standardı

EUROLAB laboratuvar, ASTM F2417 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu spesifikasyon, mumlarla normal kullanım için makul bir güvenlik derecesi sağlamak ve böylece kişisel güvenliği artırmak ve yangınları, ölümleri ve yaralanmaları azaltmak için mumlar ve mum toplulukları için minimum güvenlik gerekliliklerini belirlemeyi amaçlamaktadır.

ASTM F2417 Mumlar için Yangın Güvenliği Test Standardı

Bu spesifikasyonun, yetişkin gözetimi, yakın izleme, yangın algılama, alarm veya söndürme sistemleri ve yanıcı malzemelerden uzakta mum kullanımı gibi yürürlükte olması gereken diğer önemli güvenlik uygulamalarının yerini alması amaçlanmamıştır.

Bu standart, belirli malzemeleri, ürünleri veya montajları içeren belirli bir dizi yangın koşulundan kaynaklanan yangın tehlikesini tahmin etmek veya nicel bir ölçüm sağlamak için kullanılır. Bu değerlendirme, analizde varsayılanların dışındaki koşulları içeren gerçek yangınların tehlikesini mutlaka öngörmez.

Yangın testi doğası gereği tehlikelidir. Bu testler yapılırken personel ve mülk için yeterli güvenlik önlemleri alınacaktır.

Bu spesifikasyon, standart olarak kabul edilecek olan değerleri inç-pound birimlerinde belirtir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici gereksinimlerin uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2417 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp