ASTM F2477 Vasküler Stentlerin İn Vitro Pulsatil Dayanıklılık Testi

ASTM Testleri

ASTM F2477 Vasküler Stentlerin İn Vitro Pulsatil Dayanıklılık Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F2477 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, bir vasküler stentin dayanıklılığının, hidrodinamik pulsatil yükleme yoluyla fizyolojik olarak ilgili çapsal gerilme seviyelerine maruz bırakılarak belirlenmesini kapsar.

ASTM F2477 Vasküler Stentlerin İn Vitro Pulsatil Dayanıklılık Testi

Bu test, sahte (elastik olarak simüle edilmiş) bir damara yerleştirilmiş bir stent test numunesi üzerinde gerçekleştirilir. Bu testin tipik süresi, 10 yıllık eşdeğer kullanım (dakikada 72 vuruşta) veya en az 380 milyon döngüdür.

Bu test yöntemleri, metallerden ve metal alaşımlarından imal edilen balonla genişleyen ve kendiliğinden genişleyen stentlere uygulanabilir. Kaplamalı stentlere, polimerik stentlere veya biyolojik olarak parçalanabilen stentlere özgü hiçbir özelliği özel olarak ele almaz, ancak bu test yönteminin bu ürünlere uygulanması engellenmez.

Bu test yöntemleri, endovasküler greftler ("stent-greftler") veya anevrizma hastalıklarını veya periferik damar travmasını tedavi etmek veya vasküler erişim sağlamak için yaygın olarak kullanılan diğer kanal ürünleri için önerileri içermez, ancak burada yer alan bazı bilgiler bu cihazlar için geçerli olabilir.

Bu test yöntemleri, tipik döngüsel kan damarı çapsal gerilmesinden kaynaklanan stent arızasını belirlemek için geçerlidir. Bu test yöntemleri, dinamik eğilme, burulma, uzama, ezilme veya aşınma gibi diğer arıza modlarını ele almaz.

Bu test yöntemleri, kavisli sahte kaplar için test koşullarını ele almaz.Bu test yöntemleri, örtüşen stentler için test koşullarını ele almaz.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2477 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp