ASTM F2559 Sterilize Edilebilir Soyma Torbaları için Spesifikasyon Yazma Standart Kılavuz

ASTM Testleri

ASTM F2559 Sterilize Edilebilir Soyma Torbaları için Spesifikasyon Yazma Standart Kılavuz

EUROLAB laboratuvar, ASTM F2559 test standardı kapsamında test ve uygunluk hizmetleri sunar. ASTM F2559, tıbbi cihazların depolanması için sterilize edilmesi amaçlanan esnek soyma poşetleri için gereksinimleri tanımlamayı amaçlar.

ASTM F2559 Sterilize Edilebilir Soyma Torbaları için Spesifikasyon Yazma Standart Kılavuz

Torbaların açık, mühürlenmemiş bir ucu olmalıdır. Ayrıca önceden oluşturulmuş steril bariyer sistemleri olarak da bilinirler.

Bu test için soyma poşetleri köşeli çift ayraçlar, başlıklar ve köşe kabukları olarak kategorize edilir. Torbalar genellikle ısı yalıtımı veya yapışkan soğuk mühürleme ile yapılır. Her iki durumda da, soyulması gereken mühürdür. Poşet gözenekli, gözeneksiz veya bir arada olabilir, ancak standartta belirtilen baskı gereksinimlerini karşılamalıdır.

ASTM F2559, talimatların veya bir spesifikasyonun yazılmasına izin verir. Spesifikasyon malzemeleri, üretim yöntemini, fiziksel özellikleri, performans gerekliliklerini, boyutlandırmayı, görünümü ve baskıyı ele almak için gereklidir.

Soyma torbaları, tıbbi cihaz endüstrisi tarafından evrensel olarak kullanılmaktadır ve üretici veya malzemeden bağımsız olarak fiziksel kullanım sırasında sterilliklerini korumaları gerekmektedir.

Torba gereksinimleri, "başlangıç ​​torbası ve malzeme yeterliliği" ve "rutin üretim ve teslim alma gereksinimleri" olarak ikiye ayrılır. Çoğu durumda, ürünün standartları karşıladığından emin olmak için ilk torba testi yalnızca ilk siparişten önce gereklidir. Müşterinin uygun ürünü almasını sağlamak için her sipariş için rutin üretim gereksinimlerine uyulmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2559 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp