ASTM F2722 Mobil Rulman Diz Tibial Taban Plakası Dönme Duraklarının Değerlendirilmesi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM F2722 Mobil Rulman Diz Tibial Taban Plakası Dönme Duraklarının Değerlendirilmesi için Standart Uygulama

EUROLAB laboratuvar ASTM F2722 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM F2722 tibio'nun değiştirilmesi düşünülen malzemelerin ve cihazların mekanik performansını değerlendirmek için laboratuvar tabanlı bir in vitro yöntemi kapsar. Hareketli yatak diz sistemlerinde insan diz eklemi değiştirme protezlerinde femur eklemi.

ASTM F2722 Mobil Rulman Diz Tibial Taban Plakası Dönme Duraklarının Değerlendirilmesi için Standart Uygulama

Hareketli yatak diz sistemleri, bir veya her iki eklemli yüzeyde iç/dış rotasyonun gerçekleşmesine izin verir. Bazı tasarımlar, dönme miktarına fiziksel sınırlar veya duraklar koyar. Diğer tasarımlar, dönüşteki artışlarla birlikte direnç kuvvetinde artışlara sahip olabilir.

Metodoloji, fizyolojik olarak ilgili hareketleri ve kuvvet koşullarını belirleme girişimlerini tanımlasa da, sonuçların yorumlanması, mobil yataklı diz tasarımları ile bunların belirtilen koşullar altında dönme durdurma özelliğinin ve tibial yatak bileşeninin bütünlüğünü koruma yetenekleri arasındaki in vitro karşılaştırma ile sınırlıdır. test koşulları.

Bu uygulama yalnızca rotasyonel durdurmaya sahip mobil diz tibial sistemleri için geçerlidir.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2722 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp